Людям із порушенням зору
Стандартна версія
A+ A-

Здоров'я домашніх улюбленців у ваших руках

В останній вівторок лютого щорічно відзначають Всесвітній День стерилізації тварин, що був започаткований з метою розв’язання проблеми безпритульних тварин.
Процедури стерилізації/кастрації є чи не єдиним гуманним способом контролю кількості безпритульних котів і собак.  Серед переваг стерилізації/кастрації тварин ветеринарні фахівці виділяють продовження терміну життя чотирилапих на 3-5 років, зменшення або усунення проявів небажаної поведінки (наприклад, агресії), зниження ризику виникнення різноманітних захворювань, в тому числі й онкологічних.
Варто зазначити, що стерилізація/кастрація – це нескладні операції, а після їх проведення тварина швидко відновлюється.
Стерилізація котів та собак покликана в першу чергу уникнути можливості особам чоловічої статі запліднювати, а особам жіночої статі бути заплідненими, а тому й передбачає перев’язку сім'яних канатиків чи перев'язку маткових труб.
Кастрація – це видалення репродуктивних органів. До речі, ця процедура є більш популярною в ветеринарній медицині.
Найкраще проводити стерилізацію/кастрацію в ранньому віці домашнього улюбленця, але здебільшого не раніше піврічного віку.
В будь-якому випадку необхідно серйозно підходити до цього питання, адже саме власник несе відповідальність за своїх домашніх улюбленців.
Зазначимо, що персонал державних лікарень ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Кіровоградщини укомплектований досвідченими фахівцями, які мають багаторічну практику лікування тварин. Тож за необхідності вони нададуть кваліфіковану консультацію, ветеринарну допомогу з лікування, реабілітації, післяопераційного періоду, а також проведуть профілактичні щеплення та необхідні операції чотирилапим улюбленцям, в тому числі стерилізації/кастрації.
Перелік установ ветеринарної медицини Держпродспоживслужби області ви знайдете за цим посиланням.
 
На фото – ветеринарні фахівці державних лікарень ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Кіровоградщини
   
 
Print
PDF
Email

Мапа сайту

Напрямки