Африканська чума свиней: випадок захворювання зафіксовано в Олександрійському районі

11 березня до Олександрійського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області надійшло повідомлення про захворювання та загибель свиней в особистому підсобному господарстві жителя селища Власівка Світловодської міської територіальної громади Олександрійського району Кіровоградської області. Всього в дворогосподарстві утримувалося 107 голів свиней різного віку.
Спеціалісти районного управління Держпродспоживслужби області та Світловодського відділу Олександрійської ветеринарної лікарні здійснили виїзд на місце події та провели епізоотичне розслідування з відбором патологічного/біологічного матеріалу.
Зі слів господаря, 8 березня у тварин почали проявлятися клінічні ознаки захворювання – відмова від корму, загальне пригнічення, підвищення температури тіла, блювота та пронос, кровотеча з носової та ротової порожнини. Тваринам лікувальна допомога не надавалася. В період із 9 по 11 березня загинуло 24 голови свиней.
При дослідженні відібраних проб в Кіровоградській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби підтверджено діагноз африканська чума свиней (АЧС).
Наразі в епізоотичному вогнищі неблагополучного пункту з АЧС (територія селища Власівка Світловодської міської територіальної громади Олександрійського району Кіровоградської області) встановлено карантин та проводяться заходи, направлені на локалізацію та недопущення поширення інфекції.
Відповідно до рішення місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Світловодській міській територіальній громаді визначено зону захисту радіусом 3 км, до якої ввійшли: села Самусіївка, Михайленки, Кіндрівка, Пухальщина Кременчуцького району Полтавської області.
До 7 км зони спостереження (нагляду) потрапили: місто Світловодськ Олександрійського району Кіровоградської області, місто Кременчук, села Ялинці, Воскобійники, Кривуші, Ковалівка, Нова Знам’янка, Піщане, Гориславці, Панівка, Рокитне-Донівка, Пащенівка, Олефірівка, Вільна Терешківка, Недогарки та Максимівка Кременчуцького району Полтавської області.
У епізоотичному вогнищі та зоні спостереження розпочаті роботи з уточнення свинопоголів’я. Сигнальних повідомлень про випадки підозри на захворювання та загибель свинопоголів’я з навколишніх населених пунктів та господарств не надходило.
Головне управління Держпроджспоживслужби в Кіровоградській області вкотре звертає увагу власників свинопоголів’я на необхідність дотримання біобезпеки та «закритого режиму» свиногосподарства:
- перевзувайтеся і перевдягайтеся, коли заходите в приміщення, де утримуються свині;
- перед входом у свинарник покладіть килимок (краще поролоновий), який регулярно змочуйте дезінфікуючим засобом;
- не пускайте у свинарник інших сторонніх людей;
- не випускайте свиней із хліва - їх не можна вигулювати;
- не утримуйте в одному приміщенні зі свинопоголів’ям інших тварин чи птицю, особливо, якщо вони виходять на двір;
- не годуйте свиней залишками їжі зі столу. Однак, якщо цього не можна уникнути, прокип’ятіть їжу впродовж 30 хвилин перед тим, як згодуєте свиням. Корми для свиней також треба проварювати;
- щодня оглядайте свиней. Якщо виникла підозра, що вони захворіли - обов’язково повідомте фахівця державної лікарні ветеринарної медицини;
- пам’ятайте, що рано чи пізно інфіковане вірусом АЧС м’ясо, яке заморозили в холодильнику, чи сало, яке закрили у банки, може стати причиною наступного спалаху захворювання, адже вірус у них житиме впродовж тривалого часу.
У разі підозри захворювання тварин на АЧС терміново звертайтеся до державних установ ветеринарної медицини та повідомляйте Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області за тел.: (0522) 32 13 61.