Людям із порушенням зору
Стандартна версія
A+ A-

Ідентифікація та реєстрація тварин - важливий елемент у забезпеченні епізоотичного благополуччя

У минулому році фахівці Кропивницької районної державної лікарні ветеринарної медицини зареєстрували та проідентифікували 896 голів великої рогатої худоби, 543 голови дрібної рогатої худоби та 5583 голови свиней. Цьогоріч вже проведено реєстрацію та ідентифікацію 81 голови великої рогатої худоби, 85 голів дрібної рогатої худоби та 554 голів свиней. Окрім цього, спеціалісти Кропивницького районного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області та лікарні ветеринарної медицини проводять інформаційну кампанію серед органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання та населення підпорядкованої території щодо необхідності дотримання вимог Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин».

Варто зазначити, що належне функціонування системи ідентифікації і реєстрації тварин - це один з важливих елементів у забезпеченні епізоотичного благополуччя. Також це гарантія належного обліку тварин, контролю за їх переміщенням та безпекою і походженням продукції тваринництва.

Відповідно до чинного законодавства об’єктом ідентифікації та реєстрації є сільськогосподарські тварини - велика рогата худоба, коні, свині, вівці та кози. Всі юридичні та фізичні особи, які займаються розведенням та утриманням тварин повинні зареєструвати та проідентифікувати наявне поголів’я. Без цього не може здійснюватися переміщення (купівля, продаж, забій) чи, наприклад, проведення виставок.

Коли ж необхідно проводити процедуру ідентифікації?

  • велика та дрібна рогата худоба не пізніше семи днів з моменту народження, але у будь-якому разі до вибуття з господарства.
  • товарні свині - не пізніше 60 днів від моменту народження, але раніше, ніж вона залишить господарство.
  • ідентифікування коней здійснюється шляхом електронного маркування до досягнення ними 12-місячного віку, але в будь-якому разі до вибуття з господарства. 

Для проведення ідентифікації та реєстрації, власник тварини повинен звернутися до державної лікарні ветеринарної медицини, яка обслуговує територію населеного пункту.

Відмова від ідентифікації і реєстрації тварин є порушенням статті 1072 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян та від п’яти до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян на фізичних осіб-підприємців та уповноважених осіб.

Читайте також – Ідентифікація тварин – необхідність та обов’язок кожного власника.

Print
PDF
Email

Мапа сайту

Напрямки