Людям із порушенням зору
Стандартна версія
A+ A-

Інформація щодо перебування лисиці в парку в м. Кропивницький

Сьогодні вранці в соціальних мережах з’явилася інформація про перебування в парку «Ковалівський» у м. Кропивницький лисиці, яка виявляє агресію та має нездоровий стан. З огляду на відсутність в місті комунальної служби, уповноваженої органом місцевого самоврядування здійснювати реагування на подібні випадки, а також з урахуванням потенційної небезпеки для людей, Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області доручило Кропивницькій районній державній лікарні ветеринарної медицини забрати тварину для перетримки та спостереження.

Фахівці ветлікарні терміново виїхали на місце та з використанням спеціального приладу - петлі для безпечного вилову та фіксації тварини, та з застосуванням шприцемета, який дозволяє вводити тварині наркоз на відстані, змогли тимчасово приспати тварину для можливості транспортування. Зазначимо, що всі прилади абсолютно безпечні для лисиці, адже Держпродспоживслужба пропагує гуманне ставлення до тварин. Водночас в тварини відзначили агресивну поведінку, блювання, лисиця гризла каміння тощо. Для перевезення лисиці до ветлікарні використали обладнаний прицеп-вольєр, а для утримання в ізоляції на період спостереження помістили у спеціальну кабінку-вольєр.

Тож лисиця залишається на території Кропивницької районної державної лікарні ветеринарної медицини під наглядом фахівців. У випадку погіршення стану тварини та її загибелі, буде обов’язково здійснено лабораторне дослідження для підтвердження чи спростування захворювання на сказ.

Наразі звертаємося до громадян – якщо ви мали контакт із дикою твариною, вона вас ослинила, подряпала чи вкусила, терміново зверніться до лікувального закладу для здійснення курсу антирабічних щеплень. Сказ – це смертельна хвороба, врятувати від якої може лише вчасна імунізація.

Для власників домашніх тварин при підозрі на контакт домашнього улюбленця з лисицею необхідно звернутися до лікарні ветеринарної медицини для проведення щеплення тварині та недопущення поширення смертельної хвороби.

 

Print
PDF
Email

Мапа сайту

Напрямки