Людям із порушенням зору
Стандартна версія
A+ A-

Коронавірус знову дає про себе знати

У Кіровоградській області, як і по всій Україні, зросла кількість нових випадків захворюваності на COVID-19. За даними Кіровоградського обласного центру контролю та профілактики хворобу області на амбулаторному та стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я області знаходиться 122 хворих на коронавірус, з них чотирнадцять дітей, найбільше хворих у Кропивницькому - 26.

Найбільш поширеніший субваріант ковіду – «FLIRT», який передається від людини до людини ще швидше, ніж попередні штами. Новий штам має свої особливості: він швидше поширюється, ухиляється від імунної відповіді, тобто може призвести до повторного захворювання.

Особливо заразний хворий у розпал захворювання, в гарячковому стані. Механізм передачі інфекції – повітряно-крапельний та контактний.

У групі ризику люди похилого віку, люди з супутніми неінфекційними захворюваннями, вагітні жінки, дорослі та діти з хронічними захворюваннями (цукровий діабет, онкологія). У кожного субваріанта є певні особливості, але загальні симптоми на початку захворювання такі ж, як і в інших варіантів COVID: втома, загальна слабкість, нежить, підвищення температури, кашель, головний біль, болі в м’язах, чхання, біль у горлі, хриплий голос, втрата або спотворення нюху чи смаку.

Віруси наздоганяють нас у найбільш невідповідний час, тому будь-якими способами ми намагаємося якомога швидше привести себе у форму. На жаль, наші дії не завжди правильні. Тож, щоб зберегти здоров’я і не дати застуді зруйнувати плани дуже важливо дотримуватися основних правил профілактики респіраторних захворювань.

Зміцнюйте імунітет. Помірні фізичні навантаження, прогулянки на свіжому повітрі, правильне, збалансоване харчування та здоровий сон роблять імунітет людини сильним та запобігають як зараженню, так і важким формам хвороби та її ускладненням.

Не контактуйте з хворими. В період захворювань потрібно відмовитися від рукостискань і вітальних поцілунків, уникати близького контакту з усіма, хто має гарячку та кашель. І хворим, і здоровим варто носити засоби індивідуального захисту, які закривають ніс і рот щоб захистити себе чи оточуючих від зараження. Часто мийте руки з милом та обробляйте дезінфекційними засобами (антисептиками). Виконуючи всі ці правила, ви допоможете організму відбити атаку вірусів.

Якщо відчуваєте симптоми респіраторного захворювання, обмежте контакти з іншими людьми і використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно заміняти/знезаражувати) та якнайшвидше зверніться до лікаря.

Print
PDF
Email

Мапа сайту

Напрямки