Людям із порушенням зору
Стандартна версія
A+ A-

Квітневі показники забруднення атмосферного повітря на Кіровоградщині

За результатами спостережень Кіровоградського обласного центру з гідрометеорології рівень забруднення атмосферного повітря характеризувався:

  • у м. Кропивницький - збільшенням пилу, діоксину сірки, формальдегіду, незначним збільшенням діоксиду азоту, оксиду азоту, сажі, зменшенням оксиду вуглецю;
  • у м. Олександрія - збільшенням пилу, незначним збільшенням діоксину сірки, діоксиду азоту, зменшенням сажі;
  • у м. Світловодськ – незначним збільшенням діоксину сірки, зменшенням пилу, розчинних сульфатів, оксиду вуглецю, оксиду азоту.

Рівень забруднення інших визначуваних інгредієнтів був на рівні березня 2026 року.

Перевищення середньомісячних концентрацій у квітні спостерігалося:

  • у м. Кропивницький із пилу в 1,2 рази та формальдегіду в 1,2 рази;
  • у м. Олександрія із пилу в 1,3 рази.

Середньомісячні концентрації інших визначуваних інгредієнтів були нижче рівня ГДК.

Результати аналізів, проведених у Центральній геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського міста Києва, по важким металам( ПСЗ-1, ПСЗ-2) у березні 2026 року не перевищували ГДК.

У порівнянні з глобальними стандартними кліматологічними нормами по опадах (за період 01 січня 1991 - 31 грудня 2020) у м. Кропивницький випало 24,3 мм опадів (норма 32,0 мм), що в 1,3 рази менше норми. Реакція опадів носила слабо-кислий-нормальний характер.

У м. Світловодськ випало 27,5 мм атмосферних опадів (норма 33,0 мм), що в 1,2 рази менше норми. Реакція опадів носила нормальний характер.

Випадків максимальних рівнів забруднення (перевищення 5 і більше ГДК) на контрольованій території в атмосферному повітрі міст Кропивницький, Олександрія та Світловодськ у квітні не спостерігалось.

Print
PDF
Email

Мапа сайту

Напрямки