Людям із порушенням зору
Стандартна версія
A+ A-

Небезпечні кліщі: як запобігти їх укусів

Нехолодні зима та початок весни сприяли ранньому пробудженню кліщів, в тому числі – іксодових, які можуть переносити збудників небезпечних хвороб. Такі комахи становлять небезпеку як для людей, так і для тварин. Із травня по листопад фіксується найвища їх активність.

На тілі комаха може триматися до 12 діб. Найчастіше кліща, що присмоктався, помічають через декілька днів, коли він збільшується в розмірах, а на місці укусу з’являється почервоніння та припухлість.

Серед близько 150 недуг, які виникають через укуси кліщів, виокремлюють хворобу Лайма. Симптомами захворювання є: головний біль, підвищення температури тіла, втома. Інколи може з’явитися еритема (червона пляма). Невчасне лікування призводить до ураження суглобів, м’язів, серцево-судинної, нервової системи та інвалідності. Зараження малоймовірне, якщо тривалість прикріплення кліща становила менше 24 годин.

Ще одним небезпечним захворюванням є кліщовий енцефаліт. Спочатку проявляється симптоматика звичайної застуди (головний біль, підвищення температури, загальна слабкість організму тощо), згодом виникає запаморочення, нудота, біль у м’язах, оніміння шкіри на шиї та обличчі. Зазвичай відбувається ураження центральної нервової системи. За невчасного лікування захворювання може призвести до інвалідності, інколи – смерті.

Як же уникнути укусів кліщів?

  • Під час перебування на природі віддавайте перевагу закритому одягу (довгі рукава, штани, шкарпетки) та взуттю. Пам’ятайте на одязі світлого кольору легше помітити комаху.
  • Використовуйте з дотриманням інструкції спеціальні мазі, аерозолі (спреї), що відлякують кліщів.
  • Носіть головний убір (кепка, косинка тощо).
  • Очистіть місце для відпочинку на природі від гілок, сухої трави в радіусі 20-25 м.
  • Уникайте перебування в місцях з чагарниками та високою травою.
  • Намагайтеся кожні 2 години оглядати себе. Також проведіть огляд після повернення додому.
  • Виперіть і попрасуйте речі, в які ви були одягнені.
  • Якщо на прогулянці (відпочинку) був і домашній улюбленець – його необхідно оглянути. Читайте також – Захищаємо домашніх улюбленців від кліщів.

В разі виявлення кліщана тілі зверніться до лікарні, де допоможуть витягнути комаху, обробити місце укусу та проконсультувати щодо подальших дій (спостереження за станом здоров’я, вимірювання температури та ін.).

Видалити комаху можна й самостійно. Для цього варто використовувати спеціальний пристрій для видалення кліщів чи пінцет, або ж витягніть кліща за допомогою петлі з нитки.Обробіть місце укусу та руки.

При самостійних діях пам’ятайте, що важливо видаляти комаху без ривків!

Якщо після процедури на місці укусу виникли почервоніння чи припухлість, або ж спостерігається підвищення температури тіла – обов’язково зверніться до лікарні.

Print
PDF
Email

Мапа сайту

Напрямки