Людям із порушенням зору
Стандартна версія
A+ A-

Особливості роздрібної торгівлі ювелірними виробами

Правила торгівлі дорогоцінними металами (крім банківських металів) і дорогоцінним камінням, дорогоцінним камінням органогенного утворення та напівдорогоцінним камінням у сирому та обробленому вигляді і виробами з них, що належать суб’єктам господарювання на праві власності встановлюють порядок торгівлі на території України вищезазначеними виробами, та затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 04 червня 1998 року № 802.

Роздрібна торгівля ювелірними та побутовими виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння (далі - ювелірні вироби) здійснюється через спеціалізовані магазини, спеціалізовані відділи (секції) магазинів з універсальним асортиментом товарів, а також за допомогою засобів дистанційного зв’язку та з дотриманням вимог Закону України «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними».

На вимогу споживача продавець зобов’язаний надати контрольно-вимірювальний прилад, документи про якість, безпеку та ціну товару.

Зважування ювелірних виробів із золота та платини здійснюється з точністю не менш як до 0,01 г, срібних виробів - до 0,1 г. Дорогоцінне каміння зважується з точністю не менш як до 0,01 карата.

Ювелірні вироби як іноземного, так і вітчизняного виробництва під час продажу повинні мати товарні ярлики.

Товарний ярлик ювелірних виробів передбачає наявність такої інформації:

  • найменування або товарний знак підприємства-виробника,
  • найменування виробу або його шифр,
  • найменування сплаву металу та його проба,
  • маса виробу,
  • номер (розмір) каблучки або браслета,
  • найменування каменю та його маса,
  • позначки «виріб був у вжитку» або «б/в» для ювелірних виробів, які були у вжитку.

Торгівля ювелірними виробами з дорогоцінних металів здійснюється суб’єктами господарювання тільки за наявності відбитка державного пробірного клейма України. Згідно з законодавством суб’єкти господарювання несуть відповідальність за торгівлю на території України ювелірними та побутовими виробами з дорогоцінних металів, які не мають відбитка державного пробірного клейма або мають відбиток підробленого державного пробірного клейма.

Звертаємо увагу, що продаж ювелірних виробів у дрібнороздрібній торговельній мережі, на ринках (крім розміщених на них спеціалізованих магазинів, відділів) та з рук - забороняється. За торгівлю ювелірними виробами у місцях, не встановлених для такої торгівлі, суб’єкти господарювання несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

Print
PDF
Email

Мапа сайту

Напрямки