Підсумки роботи відділу ринкового та метрологічного нагляду за 2024 рік
У 2024 році відділом ринкового та метрологічного нагляду управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області були здійснені планові та позапланові перевірки побутових ламп неспрямованого випромінення, низьковольтного електрообладнання, обігрівачів та іграшок.
Під час перевірок встановлено порушення у 197 236 лампах неспрямованого випромінення, 404 низьковольтного електрообладнання, 15 іграшок та 2 обігрівачах.
Здійснено відбір 14 зразків низьковольтного електрообладнання та іграшок. Суб’єктам господарювання винесено 171 рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів. За результатами перевірок на ринку заборонено надання такої продукції:
- Тепловентилятор DELFA FN 2202;
- Ручний міксер rotex RHM255-S;
- Зарядний пристрій fonus 1,8 м E04PD2IN1 TYPC, штрих-код 482026123007;
- Світлодіодна лампа Ecostrum A60-10W-E27-4200K;
- Пірамідка 662, ш/к 6903317499632.
До 159 127 одиниць продукції обмежувальні заходи були повністю скасовані.
Здійснено моніторинг безпечності введеної продукції в обіг на 47 об’єктах у містах Кропивницький, Мала Виска, Олександрія та селищі Новоархангельськ.
Крім того, у 2024 році в межах розгляду звернень громадян проведені позапланові заходи в ОКВП «Дніпро-Кіровоград» з питань дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері законодавчо регульованої метрології за засобами вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації. Під час перевірок були виявлені порушення, а саме: відсутність положення про метрологічну службу та призначених відповідальних осіб за здійснення метрологічної діяльності. За результатами позапланових заходів суб’єкту господарювання видано приписи про усунення порушень метрологічних вимог.
Окрім здійснення функцій контролю фахівці відділу ринкового та метрологічного нагляду проводили інформаційні заходи, які покликані підвищити рівень обізнаності громадськості, суб’єктів господарювання з питань захисту прав споживачів та ринкового нагляду. Зокрема розглядалися питання щодо державного ринкового нагляду безпечності нехарчової продукції та захисту прав споживачів в умовах воєнного стану, особливості маркування низьковольтного обладнання та інші.
За минулий рік суб’єктам господарювання надано: 41 консультацію з питань повноважень органу ринкового нагляду, порядку проведення перевірок та вимог технічних регламентів під час здійснення планових перевірок характеристик продукції; 8 консультацій щодо порядку проведення відбору зразків, відшкодування вартості зразків та експертизи під час проведення перевірок характеристик продукції; 4 письмові консультації щодо вимог до маркування низьковольтного електрообладнання, мийних засобів.