Людям із порушенням зору
Стандартна версія
A+ A-

Рівень забруднення атмосферного повітря за січень

За результатами спостережень Кіровоградського обласного центру з гідрометеорології рівень забруднення атмосферного повітря у січні 2024 року в м. Кропивницький характеризувався збільшенням діоксиду сірки, незначним збільшенням діоксиду азоту, оксиду азоту, зменшенням оксиду вуглецю, незначним зменшенням пилу, сажі, формальдегіду.

У м. Олександрія – збільшенням сажі, незначним збільшенням діоксиду азоту, незначним зменшенням пилу, діоксиду сірки.

У м. Світловодськ – незначним збільшенням розчинних сульфатів, зменшенням пилу, діоксиду сірки, діоксиду азоту, оксиду азоту.

Перебільшення середньомісячних концентрацій у м. Кропивницький спостерігалось по пилу та формальдегіду (в 1,2 рази). Максимально разова концентрація по сажі та оксиду вуглецю зафіксовані на спостережному посту в районі АТ «Ельворті».

У м. Олександрія перебільшення середньомісячних концентрацій спостерігалось по пилу та сажі (в 1,3 рази).

Середньомісячні концентрації інших визначуваних інгредієнтів були нижче рівня ГДК.

Результати аналізів, проведених у Центральній геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського м. Києва, по важким металам у грудні 2023 року в м.Кропивницький не перевищували ГДК.

У порівнянні з глобальними стандартними кліматологічними нормами по опадах (за період 01 січня 1991 року - 31 грудня 2020 року) у м. Кропивницький за січень випало 47,1 мм опадів, що в 1,4 рази більше норми (норма 35,0 мм). Реакція опадів носила нормальний-слабо-лужний характер.

У м. Світловодськ випало 48,7 мм опадів (норма 37,0 мм), що в 1,3 рази більше норми. Реакція опадів носила слабо-кислий-слабо-лужний характер.

 Як дізнатися про стан повітря?

Контроль за забрудненням атмосферного повітря проводить лабораторія спостереження за забрудненням атмосфери ІІ групи Кіровоградського обласного центру з гідрометеорології:

  • в м. Кропивницький визначаються: пил, діоксид сірки, діоксид азоту, оксид азоту, сажа, оксид вуглецю, розчинні сульфати, формальдегід;
  • в м. Олександрія: пил, діоксид сірки, діоксид азоту, сажа та розчинні сульфати;
  • у м. Світловодськ визначають такі речовини: пил, діоксид сірки, розчинні сульфати, оксид вуглецю, діоксид азоту, оксид азоту, формальдегід. 

Спостереження в м. Кропивницький проводяться на трьох стаціонарних постах, які розташовані: вул. В’ячеслава Чорновола, 4, вул. Андріївська, 89, вул. Пугачова, 2, в м. Олександрія функціонує один пост спостереження на вул. Поштова, 17. Також один пост розташований у м. Світловодську на вул. Героїв України, 3а.

Дізнатися поточний стан атмосферного повітря за категоріями та ключові рекомендації в місті Кропивницькому по пунктах спостереження (із зображенням на карті міста) можна на офіційному сайті департаменту екології та природних ресурсів Кіровоградської обласної військової адміністрації або за посиланням (Громадський моніторинг стану якості повітря).

Актуальні дані для головного забрудника повітря – дрібнодисперсного пилу фракції PM2.5 у містах України можна дізнатися на сайті SaveEcoBot (Єдина екологічна система України).

Print
PDF
Email

Мапа сайту

Напрямки