Людям із порушенням зору
Стандартна версія
A+ A-

Запобігти сказу – можливо!

В усіх областях України, в тому числі й на Кіровоградщині, епізоотична ситуація зі сказу залишається нестабільною. Так, з початку року в області зареєстровано 108 випадків сказу тварин. Для порівняння, за весь 2023 рік зафіксовано 100 випадків.

Фахівці державних ветеринарних лікарень Кіровоградської області постійно проводять заходи з профілактики сказу тварин (щеплення). Зокрема за 10 місяців поточного року щеплено проти сказу 116 154 собаки, 98 150 котів, 3 563 ВРХ, 2 110 ДРХ, 57 коней, 77 голів свиней. До статистичних даних увійшли як щорічні профілактичні щеплення, так і вакцинація тварин під час визначення неблагополучних пунктів із захворювання на сказ.

Варто зазначити, що вакцина проти сказу є безкоштовною. Для профілактичного щеплення домашнього улюбленця Ви можете звернутися до державної лікарні ветеринарної медицини. Перелік лікарень Кіровоградської області розміщений на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області за посиланням.

Довідково. Вірус сказу викликає своєрідний енцефаліт із стрімким пошкодженням нервової системи. Хвороба небезпечна як для тварин, так і для людей. Стовідсоткова смертність спостерігається серед невакцинованих проти сказу тварин. Для людини смерть від хвороби неминуча в разі зволікання з наданням медичної допомоги.

Запобігти сказу – можливо. Варто дотримуватись простих правил, а саме:

  • Уникайте контактів із безпритульними та дикими тваринами. Вірус сказу може вражати всіх теплокровних тварин. Не завжди заражена тварина поводить себе агресивно, інколи перебіг хвороби проходить у безсимптомній формі. Роз’ясніть це й дітям.
  • Дієвий спосіб профілактики сказу є щорічне щеплення домашніх улюбленців. Пам’ятайте, що вакцинувати необхідно й тварин, які не виходять на вулицю. Щеплення котів та собак проводять із 3-місячного віку.
  • У разі укусу підозрілою твариною негайно зверніться до лікарні. Інфікуватися від хворої на сказ тварини можна й через подряпину та мікроушкодження шкіри, потрапляння зараженої слини на слизові оболонки. На жаль, після прояву перших симптомів сказу потерпілому неможливо допомогти. Детальніше про захворювання людини на сказ можна ознайомитись у статті «Профілактичні заходи проти сказу збережуть життя людей та тварин».

Print
PDF
Email

Мапа сайту

Напрямки